İCRATEK İLE TAKİP DOSYA BORCUNUN TBB ELEKTRONİK TAHSİLAT SİSTEMİ (ETS) İLE ÖDENMESİ

İcratek Online İcra Takip Sistemi üzerinden, Türkiye Barolar Birliği E-Tahsilat Sistemi (ETS) kullanılarak elektronik ödeme yapılabilmesi için gerekli entegrasyon işlemleri tamamlanmıştır.

Hakkınızda açılmış icra takip dosyası borcunun tamamını ya da bir kısmını TBB Elektronik Tahsilat Sistemi (ETS) ile ödeyebilmeniz için, alacaklı vekili tarafından ödeme yapacağınız icra dosyasının açıldığı İcra Müdürlüğü ve İcra Dosya No ile ETS Kodu bilgilerinin ve ödemenin yapılabileceği internet sayfasının adresinin bulunduğu bir kısa mesajın tarafınıza iletilmesi gerekmekte veya ilgili avukat ile iletişime geçilerek bu bilgiler öğrenilmelidir.

 1. Mesajda yer alan http://www.icratek.com.tr/ets adresinden aşağıdaki ekrana erişilmektedir.
 2. Bu ekranda ETS Kodunu, Kredi Kartı Sahibinin Adını ve Soyadını, Cep Telefonunu, Borçlu Adı ve Soyadını, Borçlu TC.Kimlik Numarasını girebileceği alanlar bulunmaktadır. Bu bilgilerin girişi yapıldıktan sonra, “Bilgileri Kontrol Et” butonu ile İcratek E-Tahsilat Borç ödeme sayfasına geçilebilmektedir.
 3. İcratek E-Tahsilat Borç Ödeme” ekranında Ödeme Tutarı alanına gelen rakam, İcra Takip Kartı’ ndaki ödeme yapılan günün dosya hesabına karşılık gelmektedir.
 4. Ödeme yapmak istenilen tutara göre, ödeme tutarı alanında düzenleme yapılması ve yeni bir ödenecek tutar belirlemesi mümkündür. Yapılan ödeme, işlem anında İcra programına da tahsilat olarak kaydedilmektedir.
 5. Bu alanda “Ödeme Yap” butonu ile TBB E-Tahsilat ödeme ekranına geçilmektedir.
 6. Ödeme ekranına, İcratek sayfasında girişi yapılan ödeme yapan bilgileri ve ödeme tutarı doldurulmuş olarak gelmektedir. Bu sekmede “Sonraki Adıma Geç” butonu ile “Taksit/Tek çekim Seçim Tablosu” sekmesine geçilebilir.
 7. Bu sekmede tek çekim/taksit seçeneği ile 6 kredi kartından birinin seçilebileceği alanlar bulunmaktadır. Bu alanlarda aynı zamanda yapılacak ödemenin seçilen ödeme seçeneği ile vade farkı ve komisyon dahil tutarı görülebilmektedir.
 8. Bir sonraki sekmede kredi kartı bilgileri girilebilmektedir;
 9. Kredi kartı bilgileri girildikten sonra “ÖDEME YAP (3D GÜVENLİ) butonu ile ödeme onayı verilebilir.
 10. Banka ile yapılan kredi kartı ödeme prosedüründen sonra açılacak sayfada ödeme onayı görülebilmektedir.
 11. Yapılan ödeme dekontu da bu sayfadan görüntülenebilmekte ve alınabilmektedir.